01.06.2015 – Edukacja w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Koluszkach

W dniu 1 czerwca 2015 roku, po wcześniejszych ustaleniach z kierownictwem, członkowie Stowarzyszenia ,,Leśna Jazda” wraz z Koluszkowskim Klubem Motocyklowym "Bizon" po raz kolejny odwiedzili podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koluszkach.
Poprowadziliśmy zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży mające na celu m. in. podniesienie świadomości przyrodniczo-leśnej, bezpieczeństwa na drogach pieszych, bezpieczeństwa posiadaczy rowerów, quadów i motorowerów.
Zorganizowaliśmy dla niepełnosprawnych dzieci konkursy oraz zabawy związane z przyrodą, ekologią i ochroną środowiska.

Zwycięscy konkursów otrzymali nagrody rzeczowe, książkowe, promujące Lasy Państwowe, które Stowarzyszenie otrzymało od Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych i nadleśnictwa Brzeziny, oraz materiały promujące Stowarzyszenie ,,Leśna Jazda”. Wszystkie dzieci otrzymały także drobne upominki i słodycze. Nie zabrakło również punktu, na który dzieci bardzo czekają czyli przejażdżek wybranymi przez siebie motocyklami.

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koluszkach. przygotowali dla nas przedstawienie na podstawie wiersza Julina Tuwima ,,Rzepka”. Inscenizacja była bardzo kolorowa i przyniosła dużo śmiechu, radości i wprowadziła wszystkich w jeszcze weselszy nastrój. Następnie wspólnie obejrzeliśmy sale lekcyjne i rehabilitacyjne Ośrodka oraz spróbowaliśmy wspaniałych potraw i wypieków przygotowanych przez dzieci i młodzież. Na zakończenie podziękowaliśmy za zaproszenie, wspaniałą zabawę i obiecaliśmy podopiecznym, że w najbliższym czasie ponownie ich odwiedzimy (najpóźniej przyjedziemy wraz z Mikołajem).

Powrót
Galeria zdjęć z akcji: