22.04.2016 – Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Koluszkach

W dniu 22 kwietnia 2016 roku z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi „Leśna Jazda” odwiedziła podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koluszkach.
W Ośrodku odbyły się obchody tego największego ekologicznego święta.

W pierwszej części uroczystości uczniowie ze szkolnej grupy teatralnej „Tacy Sami” przedstawili dla koleżanek i kolegów oraz zaproszonych gości pantomimę pt. ,,Tak wiele od nas zależy”. Ważnym przesłaniem programu artystycznego było przekazanie treści o tym, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za otaczającą nas przyrodę.

Kierownictwo Ośrodka zaprezentowało gościom świeżo utworzoną i otwartą wyposażoną ekopracownię, która będzie służyła podopiecznym.

W dalszej części obchodów rozstrzygnięto konkurs plastyczny o tematyce ,,Wiosna w wybranym ekosystemie”. Laureaci wszystkich kategorii wiekowych otrzymali nagrody ufundowane m.in. przez Zarząd i członków stowarzyszenia "Leśna Jazda".

Na koniec spotkania oczywiście dzieci poczęstowały nas wspaniałymi, bardzo smacznymi własnoręcznie przygotowanymi wypiekami a nas, jako leśników, bardzo cieszyła postawa i przesłania, które przedstawiały dzieci w pantomimie oraz konkursowych pracach plastycznych.

Powrót
Galeria zdjęć z akcji: