27-29.05.2016 – Harcerski Rajd Nocny „Krwią i Blizną”

LUDZIE PO WSIACH MÓWIĄ, ŻE WCZORAJ NAD LASEM WIDZIELI SPADOCHRONIARZY! PODOBNO Z LONDYNU. ICH ZADANIEM JEST STWORZENIE PARTYZANTKI. MUSISZ ZEBRAĆ ZAUFANYCH ZNAJOMYCH I UDOWODNIĆ, ŻE JESTEŚCIE GOTOWI ODDAĆ ŻYCIE ZA POLSKĘ!

MIEJCIE SIĘ NA BACZNOŚCI!

Harcerski Rajd Nocny „Krwią i Blizną” organizowany przez 45 DH “Cichociemni” –pasjonatów historii II Wojny Światowej przy pomocy m.in. Stowarzyszenia ,,Leśna Jazda” odbył się w dniach 27-29 maja 2016 roku.
Celem Rajdu było upamiętnienie Bohaterów II Wojny Światowej: Cichociemnych, Żołnierzy oraz Harcerzy Wyklętych i Szarych Szeregów.
Cała fabuła rajdu toczy się w latach wojny. Wszystko jest dopasowane pod lata ’39-’45.
W celu urzeczywistnienia i wprowadzenia uczestników w klimat fabuły podjęta została też współpraca z grupami rekonstrukcyjnymi.

Start patrole miały co 30 minut, pierwszy ruszył o 21.30 spod pomnika Orła Białego, ścianka wspinaczkowa na Kościele NMP, park linowy, stary cmentarz żydowski, punkty kontrolne łącznie 8 i to wszystko w lesie, ciemno, zimno, zmęczenie ale jakże nie zapomniane wrażenia, satysfakcja i bardzo namacalny kontakt z historią i przyrodą.
W końcu około 9 rano przechodzimy koło Leśniczówki Wykno w Budziszewicach. To już koniec, można coś zjeść, położyć się, odpocząć.
Apel wieczorny i niespodzianka ale jaka! Wymarsz do lasu o godz. 23.30 i co? Msza, najprawdziwsza Msza polowa przy ognisku, zapach żywicznych sosen, ciemny las, i grupa około 50 osób uczestniczących w wyjątkowej dla nas jak i Księdza proboszcza Mszy, który przyznał, że pierwszy raz w życiu taką mszę odprawiał.

Bardzo miło, że się podobało, myślimy że impreza się przyjmie bo wszyscy czekają na kolejną edycję za rok.

FB/krwiaiblizna

Podziękowanie za zaangażowanie Stowarzyszenia Leśna Jazda:Powrót
Galeria zdjęć z akcji: