O nas

Stowarzyszenie „Leśna Jazda” jest pierwszą organizacją w Polsce skupiającą leśników-motocyklistów. Swoje początki datuje już na 2005 rok, jednak dopiero w 2010 roku udało się doprowadzić do jego pełnej rejestracji. Pierwsze rozmowy na ten temat trwały już podczas IV zlotu motocyklowego w Trzciance w 2008 roku oraz w trakcie wyjazdu na Litwę w 2009 roku, a ich głównym prekursorem był kol. Paweł Przychodniak.

Generalnie, decyzja o powołaniu stowarzyszenia zapadła podczas V zlotu motocyklowego w Koszęcinie, w lipcu 2009 roku. Wówczas podjęto decyzję o zwołaniu pierwszego założycielskiego zebrania członków, które odbyło się 16-17 października 2009 roku w Rochnie. Podczas tego spotkania po raz pierwszy wybrano skład Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego.

Tym samym rozpoczęła się bardzo żmudna procedura rejestracyjna stowarzyszenia w poznańskim sądzie. Trawała ona do 10 lutego 2010 roku, kiedy to rejestracja została oficjalnie potwierdzona.

Do tej pory zorganizowanych zostało szereg zlotów motocyklowych, a także szereg innych spotkań. Stowarzyszenie aktywnie włącza się w organizację akcji edukacyjnych, czy też organizuje imprez integracyjnych dla jego członków.